Autor Subiect: PROBLEME CU INFILTRATILE DE APA PE LA USI  (Citit de 3323 ori)

doca marius

• Pui de lup
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
PROBLEME CU INFILTRATILE DE APA PE LA USI
« : Februarie 15, 2012, 09:54:28 am »
Buna ziua asi dori si eu sa aflu daca mai are cineva probleme cu infiltratile de apa pe la usi in momentul care spal masina la spalatorie cu jetul de apa cu presiune am surpriza sa constat ca stropeste putin bordul masini la ambele usi din fata acest lucru nu este normal iar cind bate vintul foarte tare se aude un suierat inauntru am fost de 3 ori la porsche au mai strins putin usile si  au mai reglat chederele acum intra mai putin au zis ca nu au ce sa faca mai mult de atit ca este normal  >:( avind doar un singur rind de chedere rugamintea este sa aflu daca mai are si altcineva aceleasi probleme .

ionutgsm

• Vizitator
Re: PROBLEME CU INFILTRATILE DE APA PE LA USI
« Răspuns #1 : Februarie 15, 2012, 10:13:18 am »
Salut! Am mai auzit de aceasta problema si de raspunsul standard romanesc, imi pare rau... La mine nu se intampla acest fenomen, multumesc Tatalui! Ca idee, am inteles ca un amic din MM a rezolvat prin aplicarea de cheder din cauciuc buretos auto-adeziv tip "E" (Brico, maron sau alb) cu rezultate multumitoare si minim invazive/ deloc vizibile. Daca iti e de ajutor, spor la treaba! Cu bine,

CosminC

• Pui de lup
  • *
  • Mesaje postate: 12
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Februarie 15, 2012, 10:38:13 am »
@doca marius
Salut,
Aceasta problema a fost la primele 2 loturi ajunse in Europa (incl. in Germania). Exista actiune de service pe aceasta tema (schimbare chedere), dar probabil celor de la Porsche le-a fost lene sa te sune si sa-ti comunice.

doca marius

• Pui de lup
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Februarie 23, 2012, 12:00:48 pm »
Buna ziua nu am avut timp sa va multumesc pentru raspunsurile date da am varianta Trendline am sa sun la porsche sa vad ce spun mai astept putin sa treaca zapada si ma voi duce peste ei mai am 1 an garantie la ea.
Va doresc o zi buna

CosminC

• Pui de lup
  • *
  • Mesaje postate: 12
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Februarie 27, 2012, 12:44:45 pm »
Exista si varianta de extindere de garantie contra cost la 4 ani sau 120.000 km (aprox 3.600 ron cu tva inclus).

Pridezero

• Pui de lup
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : August 15, 2017, 08:03:24 am »
This is great for this information