Autor Subiect: DVD/ Navigatie/ Camera mers inapoi  (Citit de 2243 ori)

ionutgsm

• Vizitator
DVD/ Navigatie/ Camera mers inapoi
« : Februarie 15, 2012, 03:29:10 pm »
Stimati colegi, am achizitionat o unitate multimedia AS7609 ecran 8" LED + tuner TV digital extern HD Diversity, mapa EU+RO de la iGo, Nov. 2011. Toate bune si frumoase dpdv al functionarii si aspectului, doar ca nu am gasit camera pentru mersul inapoi dedicata (care sa inlocuiasca una din lampile de numar). Dupa codul de producator, lampa de iluminat pentru numar este utilizata si la urmatoarele modele: "VW Golf VI, VW Polo 6R ab 2010, VW Scirocco III ab 2009, VW Amarok, Skoda Superb ab 2009 .als Austausch gegen Originalteilenummer: 1K8 943 021".
Mentionez ca varianta cu bara gaurita si introdusa camera tip cartus nu imi este agreabila, iar cea cu suport de numar ce are si camera inclusa nu este eligibila deoarece este destul de retrasa si imaginea disponibila camerei este real limitata de "umerii" laterali ai barei spate, acolo unde se genereaza treapta.
Solutia cu 4 senzori de proximitate functioneaza si este chiar utila in Bucuresti, unde locurile de parcare sunt limitate ca numar/ dimensiuni si in plus gasesti o multime de tevi/ ansambluri metalice fixate in asfalt acolo unde te astepti/ vezi mai putin...
Camera pentru mers inapoi ar fi utila pentru a intregi imaginea de ansamblu si a observa/ previziona miscarile celorlalti participanti la trafic (Ex: TAXI care pleaca de pe loc, fara a semnaliza intentia, in timp ce executi manevra de parcare cu spatele).
Rugamintea mea este de a da un semn/ mesaj cand/ daca unul dintre Dvs gaseste o solutie satisfacatoare privitoare la acest aspect.
Cu bine,

bullbar18

• Pui de lup
  • *
  • Mesaje postate: 14
  • Primul AmaRok
    • Vezi Profilul
    • www.bullbar-praguri.ro
Re: DVD/ Navigatie/ Camera mers inapoi
« Răspuns #1 : Februarie 23, 2012, 07:56:30 pm »
Eu am montat o navigatie made in china si la fel si camera, cumparate de pe net.
Sunt ok, navigatie in roman IGO, iar camera este chiar buna, vizibilitare zi noapte perfecta. 8)

ionutgsm

• Vizitator
Re: DVD/ Navigatie/ Camera mers inapoi
« Răspuns #2 : Martie 18, 2012, 12:39:10 pm »
Model de camera, te rog, eventual link? Multumesc!